Serbest Kursu • Küçük Gözlere Nasıl Makyaj Yapılır?

Gözler ruhumuza açılan kapıdır. Bazı kadınlar küçük gözlere sahiptir ve büyük gözlerle ödüllendirilmemiştir.

Küçük gözlerini ön plana çıkarırken bazı sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Doğru bir göz makyajı bu küçük gözleri öne çıkararak bu sorunun üstesinden gelmenize yardımcı olur.

Küçük Gözler İçin Göz Makyajı

Göz kalemi:

Göz kalemi göz makyajınızı daha belirginleştirmek için kullanılır.
Göz kalemi kullanmak daha büyük, cüretkar ve belirgin gözler yaratmanın en iyi yöntemidir. Göz makyajı doğru bir şekilde yapıldığında küçük gözlerinizle ilgili sonucu yenmenize yardımcı olur.

Üst göz kapağınıza kirpiklere mümkün olduğunca bitişik şekilde gözünüzün iç kenarından başlayarak dış kenarına doğru göz kalemi uygulayın. Alt kirpiklerinize de göz kalemi de sürebilirsiniz.

Göz kalemiyle çekilen çizgi keskin değil yumuşak olmalıdır. Keskin çizgilerin dikkate değer olmadığını göreceksiniz. Göz kapaklarının biraz dışından sürülen göz kalemi küçük gözlerinizin daha güzel görünmesini sağlar.

Hafif siyah tonları içeren koyu ve doğal renkleri tercih edin; çünkü açık tonlar gözlerinizin daha küçük görünmesine neden olur. Göz kalemini ya da eyeliner uygularken gözlerinizin daha güzel görünmesi için verilen önerileri takip edin.

Kirpikler:

Göz makyajıyla gözlerinizi büyütmek için yapmanız sonra yapmanız gereken, kirpiklere odaklanmak. Kirpiklere maskara uygulamadan önce kirpikleri en az üç kez kıvırmak gerekir. İlk olarak kirpiklerinizin köklerini, daha sonra ortasını ve ardından da uçlarını daha yumuşak ve yuvarlak kıvrımlar için kıvırın.
Şimdi maskarayı uygulayabilirsiniz. Maskara kirpiklerinizi kalınlaştırır ve gözlerinizin çekiciliğini artırarak onları öne çıkarır. Kirpiklerinize maskara uygulayarak kirpiklerinizi birbirlerinden ayırmaya özen gösterin. Kirpiklerinizin köklerinizi burnunuza doğru fırçalayın. Ardından ortada kirpiklerinizi yukarı kaldırın ve kirpiklerinizin uçlarını şakaklarınıza doğru kıvırın.

Alt kirpiklerinize aşağıya doğru fırça hareketleriyle maskara sürün ve kirpiklerinizi birbirlerinden ayırmak için fırçayı öne ve geriye doğru oynatın. Maskarayı bu şekilde uygulayarak gözlerinizi öne çıkararak dikkati gözleriniz göze çıkarabilirsiniz. Gözleriniz ne kadar belirginleştirilirse, göz makyajınız o kadar öne çıkar.

Göz farı:

Göz makyajı için göz farına odaklanın. Gözlerinize far sürerken dikkatli olun. Maalesef etkileyici göz farı gözlerinizi öne çıkarmaz. Aslında bu, tam tersi etki yaratacaktır.
Hareketli göz farlarını aşırı kullanmak gözlerin buruşmasına neden olur, bu da gözlerinizi değil yüzünüzü ön plana çıkarır. Bu nedenle küçük gözleriniz varsa doğal bir görüntü için az miktarda göz farı uygulayın.

Gözlerinize göz farı uygularken basitliğin güzel durduğunu unutmayın. Bu nedenle ilk olarak açık renkli göz farlarını tercih edin ve bir seferde ikiden fazla ton uygulamayın. Göz farını tam kaş çizgisinin altına kadar yaydırın ve farı kaşın alt çizgisiyle karıştırın. Basit bir göz farıyla yüzünüzde gözlerinizi ön plana çıkarabilirsiniz. Kaşlarınıza düzgün şekil vermek için kaş kalemi de kullanmayı unutmamalısınız.

Kapatıcılar:

Gözlerinizi öne çıkarmak için yapmanız gereken başka bir şeyse göz çevresine odaklanmaktır. Göz çevresindeki koyu halkalar gözlerinizin küçük görünmesine neden olur. Göz çevresindeki koyu halkalarla kızarıklıkları kapatmak veya koyu halkalarının görünüşünü en aza indirmek için kapatıcı kullanın. Bu yöntemle gözlerinizi öne çıkarabilirsiniz.
Kaşların şekli:

Göz makyajınızda son olarak kaşlarınızın şekline odaklanın. Birbirine çok yakın kaşlar veya kalın kaşlar gözlerinizi küçük gösterebilir. Bu sorunun üstesinden gelmek için kaşlarınızı daha fazla alın. Kaşlarınızın birbirinden bir göz uzunluğunda ayrı olmasına dikkat edin.
Eğer küçük görünen gözlerinizi harika göstermek için çabalarsanız küçük gözlere sahip olmak bir sorun değil. Göz makyajı tekniklerini harika bir şekilde kullanarak ve göz çevresindeki cildinize bakım yaparak gözlerinizi kolaylıkla büyütebilirsiniz.

İstatistikler: Gönderilme zamanı gönderen hicabundantleones — 02 Şub 2017, 09:57


View full post on Dilogren.com | Yabancı Dil Eğitiminde Tek Adres