Serbest Kursu • Porselen Makyaj

Gelin makyajı olarak da bilinen‚ en özel günlerde kullanılan ve kuaförlerdeki uygulaması maliyetli olan porselen makyaj aslında teknikler açısından diğer makyaj türlerinden daha farklı değildir. Onu özel kılan makyajda kullanılan ürünlerin kalitesidir. Daha profesyonel ürünler ile yapılan porselen makyaj verdiği görüntü ve kalıcılık yönünden diğerlerinden ayrılır. Porselen makyaj ile doğaldan daha uzak bir görüntü elde edilir. Adeta yüzü bir tuval gibi kullanarak usta eller ile çizilen bir resim gibi düşünebilirsiniz.

Porselen makyajın uygulamasına gelecek olursak bunu ten makyajı‚ göz ve dudak makyajı olacak şekilde iki grupta inceleyebiliriz.

Porselen Ten Makyajı
Porselen gibi bir cilde sahip olmak özel günlerimizde en çok istediğimiz şey. Bunun için porselen makyajda diğer makyajlarda bulunmayan taş pudra adlı ürün ile uygulama yapılır. Sulandırılarak kullanılan taş pudra tüm kusurlarınızı kapatacak niteliktedir. Porselen makyaj özel gün makyajı olduğundan hedeflenen görüntü daha mat bitişlidir. Özellikle fotoğraflarda daha iyi görüntüyü mat bir ten verebilir. Bunun için porselen makyajda asla parlak bir ten yapılmaz.

Resim

Ten makyajında kontürleme işlemi de önemlidir. Daha dik ve ince bir burun‚ daha çıkık elmacık kemikleri ve daha formlu bir yüze sahip olmak için‚ önce bb krem sonrasında taş pudra ile tamamen nötr ve pürüzsüz olan cildinizin üzerine bronzer ile boyut kazandırılır. Ardından son aşama ise allık uygulaması. Göze batmayacak şekilde doğal bir allık ten makyajını sonlandıran aşamadır.

Porselen Göz ve Dudak Makyajı
Porselen gibi bir cilt elde edildiyse sıra gözler ve dudaklar ile tablonun tamamlanmasına. Göz makyajında ilk olarak takma kirpikler ile işe başlanır. Bunun için bütün kirpiklerden ziyade tek tek takılan kirpikler tercih edilmelidir. Bunların da farklı uzunluklarda olanları karmaşık bir şekilde takılırsa en doğal ve en etkileyici görüntüye ulaşılır. Daha sonra far ve eyeliner ile birlikte göz makyajı da tamamlanmış olur.

Porselen makyajda dudaklara yapılacak uygulama kişinin isteğine göre şekillenir. Giyeceğiniz kıyafet‚ giyeceğiniz ortama göre mat ve sade bir ruj da seçebilirsiniz‚ göz alıcı bir ruj da tercih edebilirsiniz. Ancak dikkat etmeniz gereken göz ya da dudaktan sadece birini ön planda tutmanız. İkisinde de canlı ve koyu tonlar uyguladığınızda fazlasıyla yoğun ve yapay bir görüntü oluşacaktır. Bu durumdan mümkün olduğu kadar uzak durmalısınız.

İstatistikler: Gönderilme zamanı gönderen hicabundantleones — 31 Oca 2017, 08:48


View full post on Dilogren.com | Yabancı Dil Eğitiminde Tek Adres